Prezenty dla dzieci – pierwszy zegarek

Prezenty dla dzieci – pierwszy zegarek

Wybierając pierwszy zegarek dla dziecka warto kierować się kilkoma zasadami. Generalnie zawsze prezent powinien podobać się osobie obdarowanej. Ale w wypadku dzieci trzeba jeszcze zwrócić uwagę na to, czy prezent będzie dla dziecka bezpieczny. Jednak w wypadku wyboru fajnego zegarka dla naszej pociechy warto kierować się też kilkoma zegarkowymi zasadami, które pozwolą nam sprawić dziecku odpowiedni prezent.

zegarki dziecięce

1.Wiek dziecka

Wybierając zegarek przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę wiek dziecka. Kilkuletnie maluchy powinny dostać zegarek wskazówkowy, w którym wszystkie indeksy godzinowe będą zapisane w postaci cyfr i liczb. Wtedy nauczą się odczytywać godzinę i później nie będą miały już nigdy z tym problemu. Dla takich dzieci polecane są też zegarki na paskach, ponieważ pasek trudniej odpiąć przypadkiem, a więc dziecko zegarka nie zgubi. Taki zegareczek dziecięcy powinien być kolorowy i ozdobiony na przykład ulubioną postacią z bajki, ponieważ wtedy dziecko o wiele chętniej zacznie się uczyć odczytywać czas. Z drugiej strony gdy postanowiliśmy kupić nastoletniemu dziecku pierwszy zegarek trzeba zadbać o to, aby był on dopasowany do jego osobowości i stylu ubierania. Chłopcom zwykle podobają się sportowe i elektroniczne zegarki, a dziewczynki wybierają te ozdobione cyrkoniami. Można też wybrać zegarek klasyczny na pasku z normalnymi indeksami.

2.Funkcje w zegarku

Dla wielu osób główną rolę odgrywają funkcje zegarka, a nie jego wygląd. Zegarki dla dzieci powinny być przede wszystkim wytrzymałe na wstrząsy i wodoszczelne. Nie wszystkie zegarki mają system anti-shock, ale można takie znaleźć w kolekcjach Casio czy Timex. Warto też wybrać zegarek o wodoszczelności co najmniej 50 m – 5 ATM, ponieważ zegarek o takiej wodoszczelności można spokojnie zachlapać na przykład myjąc ręce czy nawet wykąpać się z nim na ręce pod prysznicem i nic mu się nie stanie. Bardzo ważną funkcją w zegarku jest alarm, ponieważ można dziecku ustawić budzik już w zegarku. W ten sposób nie zaśpi do szkoły. W niektórych zegarkach można ustawić do 5 cyklicznych alarmów na przykład, żeby co sobotę dzwoniły o 10 rano, bo na 11 dziecko ma korepetycje. Gdy dziecko lubi uprawiać sport jak bieganie przydałaby mu się też funkcja stopera w zegarku.

3.Cena zegarka

Cena to również bardzo ważny czynnik na podstawie którego dokonujemy wyboru prezentu. A w wypadku zegarków ceny mogą być bardzo różne. Najtańsze zegarki dziecięce znanych i dobrych firm można kupić za około 90 złotych. Jednak gdy szukamy pierwszego porządnego zegarka dla nastolatka, który potrafi odczytać godzinę można liczyć się z wydatkiem około 300 złotych. Aczkolwiek inwestując w zegarek mechaniczny trzeba liczyć się z kwotą rzędu co najmniej 1000 złotych.

No Responses

Write a response