PREZENT DLA MATURZYSTY

PREZENT DLA MATURZYSTY

Matura to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu człowieka. Choć często zdaje się przed nią również egzamin na prawo jazdy, to stopień wyzwania jest nieporównywalny. Matura to sprawdzian, który decyduje o przyszłości młodego człowieka, a przygotowania do niego potrafią pochłonąć wiele czasu i wymagają od licealisty sporego poświęcenia. Nie jest to może jeszcze tak modne, ale warto wynagrodzić zarówno trud przygotowań jak i dobre wyniki egzaminu wybierając odpowiedni prezent dla maturzysty. I tak przed sporym zadaniem stoją przede wszystkim rodzice, bo nawet jeśli dobrze znają swoje dziecko, i tak nie łatwo będzie im trafić w specyficzne gusta nastolatka. Oto kilka praktycznych wskazówek i gotowych pomysłów dla rodziców młodzieży w wieku maturalnym.

Nad prezentem warto zastanowić się dużo wcześniej, a uchylenie rąbka tajemnicy może stać się motywacją do wzmożonych przygotowań maturalnych i osiągnięcia jak najlepszych wyników. Zacznijmy jednak od tradycyjnych upominków, które pozwolą uwiecznić dzień matury. Dla syna idealne będzie eleganckie pióro lub długopis. Można wykonać na nim spersonalizowany grawerunek: datę, gratulacje, życzenia, sentencję lub symbol, co zależy od indywidualnego gustu, ale z pewnością ma potencjał, by podkreślić wagę prezentu. Praktyczny charakter przedmiotu pozwoli natomiast korzystać z niego na przykład na studiach.

Inny praktyczny przedmiot o już bardziej modowym wymiarze, ale z miejscem odpowiednim na grawer to zegarek. Warto przełamać nieco zwyczaj wręczania go dzieciom tylko na komunię. Oferta jest dziś tak szeroka, że z łatwością znajdziemy coś wyjątkowego dla nastolatka. Może to być klasyk na pasku, albo sportowy zegarek cyfrowy. Do najpopularniejszych należą dziś w tym przedziale wiekowym zegarki G-Shock oraz Lorus.

Ten pomysł sprawdzi się także w przypadku córki. Za zegarkiem warto rozejrzeć się w ofercie marek fashion jak Fossil, Esprit czy DKNY. Grawer będzie pięknie wyglądać również na biżuterii, np. bransoletce lub wisiorku z celebrytką.

wycieczka-paczka-przyjaciol

Wakacje po zdaniu majowej matury są najdłuższymi wakacjami w życiu. Warto pomóc dziecku w tym, by były niezapomniane. Fundując dziecku zasłużoną wycieczkę z najlepszymi przyjaciółmi spełnimy to zadanie. Młodzież będzie mogła się zrelaksować i nabrać sił przed wyjazdem na studia. Może to być wypad nad morze lub w góry, albo zwiedzanie najpiękniejszych miast z przewodnikiem. Jeśli dziecko ma ulubioną drużynę sportową lub zespół muzyczny, zrobimy mu świetną niespodziankę kupując bilety na mecz lub koncert.

prezent-gitara

Jak jeszcze pomóc wykorzystać najdłuższe wakacje w życiu dziecka? Postawić na rozwijanie jego hobby. Gitara, profesjonalny zestaw do malowania, program graficzny to tylko kilka przykładów. Pole do popisu mamy ogromne.

No Responses

Write a response