Prezent na komunię dla dziewczynki.

Prezent na komunię dla dziewczynki.

Kwiecień, maj i czerwiec to miesiące komunijne. Prawie wszystkie dzieci w określonym wieku dostępują tego sakramentu i rodzice muszą się do tego odpowiednio przygotować. Jednak sama uroczystość czasami schodzi na dalszy plan, ponieważ dzieci najbardziej czekają na … prezenty! A zakup odpowiedniego prezentu to nie tylko dla rodziców, ale też dla innych gości weselnych nie lada problem. Dzisiaj zajmiemy się propozycją prezentów dla dziewczynek.

Co kupić córce, chrześnicy, kuzynce, siostrze, córce znajomych i tak dalej z okazji I komunii świętej? Cóż zasada jest taka, że im bliższa rodzina tym droższy prezent pojawia się wśród stosu prezentów. Jeśli jesteśmy tylko bliskimi znajomymi rodziców możemy kupić jakiś drobiazg. Ale nawet wtedy trzeba wiedzieć co dziecko lubi czy nie ma uczulenia na jakąś biżuterią. Najbardziej popularne prezent dla dziewczynek to:

  • zegarki
  • biżuteria
  • tablet lub smartfon
  • pieniądze
  • bony zakupowe do sklepów sieciowych jak Empik, H&M
  • rower
  • aparat fotograficzny
  • oryginalny gadżet np. kolorowa hulajnoga
  • zwierzątko domowe.

Prezenty trzeba wybierać rozważnie. Króliczki miniaturki są słodkie i śliczne, ale czy dziecko na pewno będzie się zwierzątkiem zajmować? Kolorowa hulajnoga jest już lepszym pomysłem. Dzisiaj można znaleźć wiele fajnych i nowoczesnych modeli, które na głowę biją te, które chociaż kilka lat temu były popularne. Dlatego jest to bardzo fajny gadżet, z którego dziecko na pewno się ucieszy. Jeśli dziewczynka często zabiera dorosłym aparat lub chętnie robi zdjęcia telefonem można pomyśleć o małym aparacie kompaktowym. Dzisiaj popularne jest też dawanie pieniędzy lub bonów zakupowych do znanych sklepów sieciowych, aby dziecko samo mogło sobie coś wybrać. Nie jest to zły pomysł, ale warto pamiętać o tym, że dziecko ma inny system wartości i wyda pieniądze inaczej niż my byśmy to widzieli. Kupowanie drogich prezentów ma sens tylko wtedy, gdy dziecko potrafi o nie zadbać lub szybko się nie nudzi. Tablet czy nowoczesny smartfon będą świetnymi prezentami, ale po pierwsze dziecko musi umieć obsługiwać takie urządzenia, a po drugi umieć dbać o swoje rzeczy. Do standardowych prezentów można zaliczyć biżuterię, zegarki i rowery. Większość dzieci dostanie te wszystkie prezenty tylko od różnych osób. Dzisiaj można wybierać wśród tańszych i droższych rowerów, które mają różne przeznaczenie. Teraz nie tylko popularne są górskie, ale też szosowe czy damki w stylu retro. Biżuteria to z kolei najczęściej złote łańcuszki i medaliki oraz bransoletki. Zegarki też dzisiaj można kupić bardzo różne. Takie w formie bransoletek, na kolorowych paskach i wybrać czy chcemy dać klasyczny prezent czy bardziej nowoczesny. Nie ma jednak progu, do którego powinniśmy lub od którego powinniśmy zacząć wybierać prezent. Wszystko zależy od tego jak blisko jesteśmy spokrewnieni, albo ile sami jesteśmy w stanie wydać, aby sprawić dziecku wyjątkowy prezent.

No Responses

Write a response