Prezent z okazji obrony pracy dyplomowej – dla promotora

Prezent z okazji obrony pracy dyplomowej – dla promotora

Nie tylko studentom należy się wynagrodzenie pierwszych trzech lat ciężkiej pracy nad swoją przyszłością. Także warto pomyśleć o tych osobach,  które nas w tej ciężkiej pracy wspierały. Oczywiście zakup upominków dla całego grona akademickiego byłby bardzo kosztowny, ale bez wątpienia wykażemy się dobrymi manierami, gdy nasz promotor dostanie od nas jakiś prezent.

Praca dyplomowa

Jaki jest najfajniejszy prezent dla promotora? Odpowiedź jak zwykle jest jasna i przejrzysta: to zależy. A od czego? A chociażby od tego czy mamy panią czy pana promotora.  Niestety też czasami trafią nam się specyficzni promotorzy, którzy mogą być problematyczni. Jednak w takim wypadku warto podpytać starsze roczniki co na naszej uczelni było dobrym prezentem, który spodobał się kadrze, ale nie będzie to prezent drogi lub obciachowy.

Zazwyczaj dla pana promotora kupuje się dobry alkohol. Pani promotor dość często otrzymuje kwiaty i biżuterię. Ale czy można wyłamać się z tego schematu? Można, aczkolwiek promotorzy dostają każdego roku te same prezenty. I to może być problem, ponieważ z jednej strony dostawanie tego samego po raz x jest nudne, ale z drugiej strony promotor może się już nastawić i wręcz oczekiwać na konkretny prezent.

Dlatego możemy założyć, że najpopularniejszymi prezentami dla promotorów są:

  • kwiaty
  • alkohol renomowanej marki
  • biżuteria złota, srebrna lub z kamieni naturalnych
  • markowy zegarek

No Responses

Write a response