Prezenty bez okazji

Prezenty bez okazji

Czy warto dawać prezenty bez okazji? Wiele osób łasych jest na prezenty, inne po prostu lubią je dawać. Dlatego też można potwierdzić, że dawanie prezentów bez okazji jest bardzo przyjemne. Pomyślmy sobie, że mamy zły dzień. Wracamy do domu a tu pudełko czekoladek. Na pewno widząc słodycze (chyba, że jesteśmy na diecie) z pewnością się rozweselimy. A co dopiero, gdy dostaniemy jakiś ciekawszy czy bardziej wymyślny prezent.

Prezenty

Generalnie prezenty dawane bez okazji nie powinny być bardzo drogie, ponieważ jest bardzo duże ryzyko, że prezent obdarowywanej osobie się nie spodoba. Jednak powinien być ładny, dobrej jakości i nietuzinkowy.

Wybrać możemy naprawdę drobnostkę jak kubek z ciekawym nadrukiem, plakat w ramie, czekoladki o ciekawym kształcie. Z drugiej strony może to być coś sezonowego na przykład szalik czy chustka, rękawiczki do jeżdżenia autem czy zawadiacka czapka. Takim prezentem może być też jednodniowa wycieczka. Zamków czy Parków Narodowych u nas nie brakuje, więc zawsze można znaleźć jakieś interesujące miejsce, do którego warto pojechać.

Niestety w dobrym tonie nie będzie podarowanie pieniędzy w kopercie. Taki prezent powinien być celowy i dany z jakiejś okazji. Obdarowanie tak bez okazji kogoś pieniędzmi może nie wyglądać najlepiej. Ponadto można kogoś w ten sposób urazić sugerując mu, że nie wiemy co ta osoba chciałaby dostać lub też uważamy, że jest biedna i przydałyby się jej pieniądz. Zamiast gotówki już lepiej jest dać bon podarunkowy do jakiegoś sklepu sieciowego jak Empik, H&M czy House.

No Responses

Write a response