Prezent na dzień mamy

Prezent na dzień mamy

Już niedługo nadejdzie ten dzień, w którym świętować będą nasze mamy. Zawsze warto zaopatrzyć się chociaż w kwiatek i czekoladę (chyba, że mama jest na diecie to lepsza będzie zielona kawa). Ale jeśli chcemy, aby nasze mamy miło wspominały swoje święto warto wybrać ciekawszy prezent. Ale co kupić mamie?

Nasze mamy są w różnym wieku. Jedne mają dopiero 30 lat, inne już 80. Dlatego dobrze jest wybrać prezent dopasowany choć trochę do liczby lat naszej mamy. Oczywiście uniwersalnym prezentem będzie biżuteria, bowiem tu nie ma problemu ze znalezieniem uniwersalnego przedmiotu, który by pasował każdej mamie. Jednak kupując książkę, ubrania, akcesoria do kuchni, samochodu czy inne tego typu popularne prezenty już warto zainteresować się czy dana rzecz będzie odpowiednia. Nie kupimy przecież naszej 80 letniej mamie (która jest już zapewne babcią) różowego fartuszka do gotowania!

Prezent na Dzień Matki – kategoria 30 +

Każda kobieta ma 18 lat, ale z biegiem lat dochodzą kolejne cyferki, które są przy wieku ukrywane. Zwykle nasze jeszcze młode mamy chcą się trochę odmłodzić lub zupełnie nie przejmują się wiekiem i prowadzą energetyczny tryb życia. Dla takich mam świetnym wyborem na prezent będzie książka kucharska, a niech rozwija swoje zdolności! Zabawny fartuszek lub zestaw akcesoriów kuchennych. Dobrze jest też kupić zestaw kosmetyków lub po prostu perfumy. Kolorowa biżuteria też nie będzie złym pomysłem! Zawsze można też mamie kupić karnet na siłownię, fitness czy zajęcia w szkole tańca. Dobrym pomysłem jest też kupienie mamie biletów na koncert jakiejś gwiazdy.

zegarek damski Atlantic 20341.45.21

Zdjęcie z http://www.zegarek.net/zegarki/damskie/index.html

Prezent na Dzień Matki – kategoria 40 +

Mamy w tym wieku średnio mają dwa razy tyle lat co my. Ale nie znaczy to, że kompletnie się zmieniły i nie są wcale stare! Dlatego warto mamie kupić coś ładnego. Biżuteria czy apaszka będą zawsze dobrym pomysłem. Można też kupić ciekawą książkę albo nawet karnet do SPA. Takie prezenty na pewno mama przyjmie z radością. Wydarzenia kulturalne również nie powinny omijać naszej mamy! Teatr, opera, filharmonia a może targi? Zawsze można kupić mamie bilet i wysłać ją na takie wydarzenie.

waga kuchenna

Prezent na Dzień Matki – kategoria 60+

Gdy nasza mama nie jest już najmłodsza, ale nadal pełna życia warto jej sprawić praktyczny prezent. Na przykład robota kuchennego zamiast jednego pojedynczego blendera. Takie urządzenie zrobi za nią wszystko w mgnieniu oka. Oczywiście jeśli mama lubi gotować. Jeśli nie musimy iść w innym kierunku. Każda mama ucieszy się z jakiegoś drobiazgu, który będzie jej o nas przypominał. Nadal warto zainwestować w biżuterię lub zabrać mamę po jakieś stylowe oprawki do okularów, bo niestety każdy w tym wieku może już mieć problemy ze wzrokiem. Kiedy nasza mama jest już na emeryturze ma trochę więcej czasu, więc można jej sprawić jakąś serię powieści do poczytania, albo wygodny fotel masujący!

Jednak pamiętajmy, że zawsze najlepszym prezentem będzie nasza obecność. Czy to krótka wizyta czy chociaż telefon z życzeniami.

No Responses

Write a response